Historie Prahy. Ubytovna Milánská, ubytování v Praze, Hostel Praha. Levné ubytování v pěkném prostředí.

Ubytovna Milánská logo
Ubytovna milánská    
  Rychlá objednávkaRychlá objednávka ubytování  
Ubytovna milánská Ubytovna milánská Ubytovna milánská
 

Objednávka ubytováníHostel Milánská Praha 10, vám nabízí levné ubytování. Přízemí hostelu Milánská je bezbarierové.

 
  Objednat  
Levné ubytování
Ubytování Milánská - hlavní strana
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytování - menu
Ubytovna Milánská

Hostel v Praze      
Levné ubytování v Praze Levné ubytování v Praze

Hostel PrahaUbytovna Praha

Levné ubytování v Praze
     
 

Praha a její historie

Praha a její historie

Do dnešní podoby se Praha vyvíjela jedenáct století. Coby historická metropole Čech byla v minulosti sídelním městem českých knížat a králů, římsko-německých císařů a hlavním městem Československa. V současnosti se rozkládá na území 496 čtverečních kilometrů a má 1.285.754 obyvatel. Pražská metropolitní oblast měla v roce 2004 (podle Eurostatu) 1 964 750 obyvatel.

Praha je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu, největšího hradního komplexu na světě, je památkovou rezervací UNESCO. Právě historické jádro města a mnohé památky přilákají ročně miliony turistů ze zemí celého světa, což činí Prahu jedním z nejnavštěvovanějších měst Evropy.

Dnešní Praha

Vám dnes nabízí nepřeberné množství možností pro turistiku. Počínaje pouhými vycházkami historickým centrem Prahy, přes návštěvy divadel, koncertů různého zaměření hudby, sportovních akcí, ale i možnosti poznávat Prahu v místech, o kterých se většinou nedozvíte ani v internetu.

 

Praha a původ jména Praha

Praha a původ jména Praha

Od roku 1920 je oficiálním názvem města Hlavní město Praha, předtím od roku 1784 Královské hlavní město Praha. V jiných jazycích jméno obvykle zní Praga v latině, většině románských a slovanských jazyků, Prag v němčině nebo Prague v angličtině a francouzštině.

Samotné jméno Praha vyvolává nejvíce diskuzí, které zřejmě nebudou nikdy uzavřeny. Název se běžně odvozuje od slova práh. Podle jedné z teorií je Praha pojmenována po říčním prahu, který se nacházel někde pod dnešním Karlovým mostem. Přes tento brod přecházeli lidé přes řeku. Protože se město začalo rozrůstat právě nad tímto brodem, tedy prahem v řece, bylo nazváno Praha. Pověst o založení Prahy název vysvětluje tím, že kněžna Libuše nechala založit město tam, kde osadník uprostřed lesa tesal práh ke svému srubu. Pojmenování bývá spojováno také s pražením – obilí, kovů nebo lesa, nebo s vyprahlým návrším, na kterém byl postaven Pražský hrad, tedy na takzvané prazje, což je označení pro místo se sluncem vyprahlou půdou či označení pro tuto půdu samotnou.

Různé hypotézy jsou obvykle zdůvodňovány s jazykovědnými konstrukcemi nebo archeologickými nálezy. Dnešní urbanisté se ovšem domnívají, že nejdůležitější a současně nejvíce charakteristické pro vznik Prahy byly říční brody, na rozdíl od říčních břehů či činností prováděných v okolí řeky. Přívlastek Praga Caput Regni - Praha hlava království - byl používán od středověku, v roce 1518 byl vyznačen na Staroměstské radnici. Od roku 1927 byl součástí znaku Prahy přívlastek Praha matka měst, latinsky Praga mater urbium, od roku 1991 je pak součástí znaku přívlastek Praga Caput Rei publicae - Praha hlava republiky. Přívlastek Praha stověžatá zřejmě poprvé použil historik Josef Hormayer počátkem 19. století, tou dobou tyto věže spočítal matematik a filozof Bernard Bolzano a dospěl k číslu 103, bez vodáren a soukromých domů.

 Praha a původ jména PrahaPraha a původ jména PrahaPraha a původ jména Praha  
     
Historie a památky Prahy Historie a památky Prahy Historie a památky Prahy
  Aktuálně Aktuální informace o dění v Praze  
     
     
  Hostel-Sun-Milanska-276.jpg

Hostel Sun Milánská Upozornění - Od 1.1.2022 Magistrát hlavního města Praha, zdražil popla...

 
  Více  
     
  Hostel-Milanska-249.JPG

Hostel Milánská Rezervace pokojů a hotelových studií je možná po telefonu na +420 6083...

 
  Více  
     
  Pocasi-Praha-10-270.jpg

Počasí Praha 10
7.5.2021 Teplota měřena v areálu hostelu Milánská.
Aktuální ...

 
  Více  
Ubytování v Praze
Levné ubytování Praha hlavní strana I pokoje I Hotelová studia I objednávka Kudy k nám I fotogalerie I ceník I kontakt
  Zobrazit mobilní verzi webu.
    Život dětem
Hostel v Praze  
  Hostel Sun - Milánská   |   Levné ubytování v Praze
Milánská 471/A   |   109 00 PRAHA 10   |  tel: 608364365
IČ: 1009760947 | napište nám  |  mapa stránek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Podrobnosti zde.

partneři


Google+